Norimberk Zoo - Pensionhotel

Královský hrad Norimberk

Poloha

Město leží ve spolkové zemi Bavorsko. Norimberk je bavorské město v oblasti vládního obvodu Střední Franky, má status městského okresu.

Ubytování Norimberk

K příjemnému ubytování na své dovolené nebo při víkendovém pobytu můžete využít hotely a penziony, které naleznete v tomto městě. Hezké ubytování s dětmi nabízejí také apartmány a chaty.

Zajímavé stavby

Kostel Sv. Lorence je gotický kostel v Norimberku. Byl farním kostelem na jihu v části Pegnitz - středověkém centru v bývalém svobodném říšském městě Norimberk a je urbanistickým protějškem staršího kostela sv. Sebalda v severní části města.
Hrad Norimberk je jedním z nejvýznamnějších císařských paláců středověku a pobývali zde mezi lety 1050 až 1571 všichni císařové Svaté říše římské. Fridrich Barbarossa a jeho nástupci velkoryse postavili stávající královský hrad přibližně v polovině 11. století.

ZOO

ZOO Norimberk má rozlohu přibližně 67 hektarů a leží na okraji města v lese Lorenz Imperial v části Schmausenbuck. Vyskytuje se zde přibližně 250 druhů živočichů, včetně mnoha ohrožených druhů.

Počasí Norimberk

Find more about Weather in Norimberk, DL
Click for weather forecast

Miloslava Středová

 
facebook g+ twitter