Innsbruck turistika - Pensionhotel

Zámek Hofburg Innsbruck

Poloha

Innsbruck je hlavní město rakouské spolkové země Tyrolsko. Leží v údolí Innu, v bezprostředním podhůří Alp.

Ubytování Innsbruck

K ubytování na dovolené nebo při obchodní schůzce můžete využít hotely a penziony, které naleznete v tomto městě. Hezké ubytování nabízejí také levnější apartmány a chaty.

Památky

Císařský zámek (Hofburg) spojený s dvorním kostelem (Hofkirche) si založil císař Maxmilián I. Habsburský jako hlavní sídlo a rezidenci před rokem 1500, zámek s parkem byl rozšířen v pozdně barokním stylu kolem roku 1760. Premonstrátský klášter Wilten s barokním kostelem z let 1751-1756 byl postaven na místě raně křesťanského kostelíka z 5. století a románského kláštera z 12. století. Barokní dóm svatého Jakuba z let 1717-1724 stojí na místě staršího kostela z 12. století.

Zajímavosti

Innsbruck má univerzitu a další vysoké školy, je sídlem biskupa a oblíbeným cílem turistů a lyžařů. Najdete zde několik muzeí, divadel a kulturních domů. Pro relaxaci je tu několik parků a široká nabídka sportovních aktivit. Zdejší skokanský můstek byl zbudován pro zimní olympijské hry roku 1964 a dodnes se tu každoročně koná Turné čtyř můstků. Zavítejte nejen do Innsbrucku, ale i do jeho okolí, které je ideální pro turistiku.

Počasí Innsbruck 

Find more about Weather in Innsbruck, OS
Click for weather forecast

Miloslava Středová

 
facebook g+ twitter