Dovolená s dětmi v Čechách - Povltaví - Český Krumlov

Český Krumlov

Dobrým tipem jak strávit dovolenou s dětmi v Čechách je Český Krumlov v Jihočeském regionu. Hotely a penziony v Českém Krumlově a jeho okolí lze najít např. na PensionHotel. My jsme si vybrali Pension Rosa v Českém Krumlově, který je v dané lokalitě cenově dostupný a ubytování je velice pěkné.

A dovolená s dětmi může být i docela akční. Hned po příjezdu jsme si objednali raft na sjezd Vltavy a koloběžky na sjezd z rozhledny Kleť. Vše jsme našli na internetu a nebyl to žádný problém. První den jsme strávili prohlídkou města Český Krumlov, který je se svými uličkami a zákoutími taková malá Praha a zámku s zahradami a otáčivým divadlem.

Rozhledna Kleť

Na druhý den jsme vyjeli na rozhlednu Kleť, kam nás vyvezli majitelé půjčovny. Z rozhledny jsme na půjčených koloběžkách sjeli do Českého Krumlova, nádherná hodinová jízda z kopce.

Follow Me on Pinterest

Raftem po Vltavě z Českého Krumlova

A další den vypuklo to hlavní, sjezd Vltavy na půjčeném raftu. Nejprve z Krumlova do Zlaté Koruny a poté z Koruny do Březí. Půjčovna nás i s loděmi dovezla vždy na místo výjezdu a potom nás opět odvezla do Krumlova . Koloběžky i rafty byl úžasný zážitek plný srandy a dobrodružství hlavně pro děti, ale taky i pro nás,.

Hrad Rožmberk

Na poslední dny jsme stihli ještě hrad Rožmberk a koupání v Lipenské přehradě.
Obě akce nám dokázali, že dovolená s dětmi v Čechách může být krásná i bez moře.

Další apartmány a chaty Českého Krumlova a jeho okolí.

Ještě jeden nápad najdete na Tip na dovolenou v Čechách - Českomoravská vrchovina

facebook g+ twitter