Vídeň vánoční trhy - Pensionhotel

Zoo Vídeň

Hlavní město Rakouska

Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň jedna z jeho spolkových zemí. Leží na řece Dunaj a je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Ubytování Vídeň

K ubytování na služební cestě nebo obchodní schůzce můžete využít hotely a penziony, které naleznete v tomto městě. Pěkné ubytování s dětmi nabízejí také apartmány a chaty.

Památky

Ve vnitřním městě Vídně jsou různé památky, jako katedrála Svatého Štěpána, která je od roku 1469 sídelním kostelem biskupa, Dvorní hrad (Hofburg), jehož část je dnes sídlem úřadu rakouského spolkového prezidenta, divadlo Burgtheater, kostel svatého Petra, budova Vídeňské státní opery a muzeum Belveder.
Vnitřní město, s více než 60 muzei, je oblast s nejvíce muzei ve Vídni.

Zajímavosti

Mezi nejvýznamnější parky v centru města patří Vídeňský městský park otevřený v roce 1862. Vídeňská zoo má nejstarší zoo na světě a je ideálním místem pro rodiny s dětmi.
Z mezinárodního letiště ve Vídni se můžete dostat do mnoha destinací. 

Vánoční trhy

Vánoční trhy ve Vídni přináší nezapomenutelnou atmosféru a bezesporu patří mezi největší lákadla před vánočními svátky. Více než dvě desetiletí si můžete vychutnat kouzlo vídeňského adventu a tešit se můžete na ozdoby na vánoční stromeček, hřejivé nápoje, sladkosti a cukrovinky a spoustu dalších věcí. Stačí jen navštívit Vídeň a přesvědčit se na vlastní oči.

Počasí Vídeň

Find more about Weather in Vídeň, OS
Click for weather forecast

Miloslava Středová

 
facebook g+ twitter