Berlín Alexanderplatz - Pensionhotel

Berlín Kurfürstendamm

Německé hlavní město

Berlín je německé hlavní město a zároveň městský stát. Je druhým největším městem v Evropské unii. Kromě řek Sprévy a Havoly se nachází v městské oblasti několik dalších menších řek a jsou tu i četná jezera.
Berlín je světové město kultury, politiky, médií a vědy. Je také významným evropským dopravním uzlem.

Ubytování Berlín

K ubytování na služební cestě nebo obchodní schůzce můžete využít hotely a penziony, které naleznete v tomto městě. Pěkné ubytování nabízejí také apartmány a chaty. Po náročném výletu jistě přijde vhod i dobré jídlo v některé z místních restaurací.

Braniborská brána

Monumentální Braniborská brána se může ohlédnout za cca 200 let historie. Do roku 1989 to byl symbol rozdělení Berlína, v současnosti je to národní symbol jednoty Německa, a proto je jedním z nejslavnějších orientačních bodů města.

Zajímavosti v Berlíně

Rote Rathaus („Červená radnice“), sídlo starosty a Senátu Berlín, je jedním z nejznámějších památek města Berlín. Název budovy je odvozen od barvy fasády, tvořené červenými cihlami. Mezi známé památky patří Kurfürstendamm a památný kostel císaře Wilhelma na náměstí BreitscheidplatzBěhem druhé světové války byl vážně poškozen bombovým útokem v roce 1943. Zůstala pouze zbořená věž, která je označována také jako "dutý zub". Alexanderplatz je centrální náměstí, v městské části Mitte v Berlíně.

Počasí Berlín

Find more about Weather in Berlín, DL
Click for weather forecast

Miloslava Středová

 
facebook g+ twitter