Putování po Česku a poznávání jeho krás - Pensionhotel

Lipensko a jeho naučné stezky, přírodní klenot Prahy - Prokopské údolí, znojemské podzemí a rotunda, Rangherka v Praze

Frymburk

Putování po Česku a poznávání jeho krás
 
Lipno - Frymburk naučná stezka, přírodní rezervace Prokopské údolí Praha, znojemské podzemí a rotunda, vršovický zámeček Rangherka

Naučná stezka Lipno - Frymburk

Ubytování Rekreační chatové středisko JAF Lipno

Trasa naučné stezky Lipno prochází krajinou mezi obcí Lipno nad Vltavou a Frymburkem asi 25 km jihozápadně od Českého Krumlova. Stezka má 7 zastavení s informačními panely, které informují o ochraně lesa a péči o zvěř a vlastivědných zajímavostech.
Muzeum a infocentrum Lipenska
Expozice připomíná i další rodáky a osobnosti, stejně jako např. dobové fotografie a kresby z časů kdy Frymburk obtáčela Vltava předtím, než se tady proměnila v Lipenské jezero.

Přírodní rezervace Prokopské údolí - přírodní klenot Prahy

 

Ubytování Pension Julie Praha 5

Údolí, jehož kaňon dosahuje místy až 70 metrů hloubky a vznikal erozní činností během posledního milionu let je názornou ukázkou geologického vývoje hornin od svrchního ordoviku do středního devonu. Strmé vápencové skály, opuštěné lomy a temné jeskyně, které ukrývají pozůstatky života prehistorických zvířat a lidí.
 

Znojemská rotunda a podzemí

Ubytování Penzion Morava

Rotunda Svaté Kateřiny ve Znojmě je jednou z nejvýznamnějších románských staveb v České republice. Jedinečné jsou především dochované nástěnné malby z roku 1134, které se zaměřují na ideologii státu.
Slavnou minulost Znojma připomíná rozsáhlé bludiště chodeb a sklepů, které se táhnou pod většinou domů, ulic a náměstí v historickém centru. Znojemské podzemí, nejrozsáhlejší v Česku.

Památky a turistické zajímavosti v Praze 10

Ubytování VILLA BETTY

Mezi zajímavé stavby světského charakteru patří například Rangherka ve Vršovicích, která získala jméno po majiteli, ale často bývá nazývána také „vršovický zámeček". V minulosti tato neorenesanční budova sloužila jako manufaktura, k níž patřil morušový sad, později jako škola nebo radnice.

 

 
facebook g+ twitter